04.09.2013
Brazílie: vhodný cíl českého exportu (E15 Příloha - Brazílie-obchodní partner ČR)

Společnost EGAP pojistila od roku 2005 export do zemí Latinské Ameriky za více než pět miliard korun. Zpočátku se pojišťovalo víceméně pouze do Brazílie, Kuby a Střední Ameriky. V posledních letech se ale čeští exportéři začínají více osmělovat a pojišťovat svůj export i do jiných zemí, jmenovitě do Uruguaye, Peru, Chile, Argentiny, ale i Mexika.

Kromě přímých možností exportu do zemí Latinské Ameriky se EGAP snaží českým vývozcům otevřít cestu i přes vývoz do Spojených států amerických. I proto podepsal reciproční smlouvu s americkou US EXIM Bank, díky níž už se podařilo pojistit vývoz leteckých motorů H80 firmy GE Aviation. Tyto motory, které jsou kompletně vyvinuty i vyrobeny v pražských Letňanech, se ve Spojených státech montují do zemědělských letadel firmy Trush a vyvezly se už například i do Brazílie a Uruguaye.

Příklady projektů realizovaných v Brazílii a pojištěných EGAP: » Dodávky traktorových komponent tradičního českého výrobce Zetor » Export textilních strojů společnosti Rieter. Tato společnost má už od roku 1997 pobočku v Brazílii a obsluhuje z ní i zákazníky z Bolívie a Paraguaye. » Dodávky vláken pro výrobu povrchu z umělé trávy společnosti Lanex

© EGAP  2018
Mapa stránek