04.03.2015
Vysokomýtské Iveco dodá do Ázerbájdžánu 151 autobusů za 900 milionů korun (ihned.cz)

Vysokomýtská společnost Iveco Czech Republic podepsala kontrakt na dodávku 151 autobusů v celkové hodnotě téměř 900 milionů korun.
České firmy se v Ázerbájdžánu podílely hlavně na infrastrukturálních projektech, jako je například rekonstrukce a modernizace dálnice či železnice.
V těchto dnech jedná v Baku ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek, kterého doprovází téměř 40 zástupců českých firem.

Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) ve středu oznámila, že schválila pojištění vývozu městských autobusů do hlavního města Ázerbájdžánu Baku. Český výrobce Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta podepsal kontrakt na dodávku 151 autobusů v celkové hodnotě téměř 900 milionů korun.

Obnovení vozového parku je naplánováno na tento rok především proto, že Baku bude v červnu hostit historicky první sportovní Evropské hry.

Do zahájení Evropských her zbývá přesně 100 dnů a v Baku jsou již všechna sportoviště včetně nového olympijského stadionu hotová. Město bude v červnu hostit 6000 sportovců ze všech evropských zemí. Evropské hry se uskuteční pod patronací Evropského olympijského výboru a jsou koncipovány jako kontinentální. A právě české autobusy od vysokomýtského výrobce budou sloužit pro zajištění dopravy sportovců a návštěvníků.

EGAP obecně v Ázerbájdžánu pojistil export za více než 53 miliard korun. České firmy se tam podílely hlavně na infrastrukturálních projektech, jako je například rekonstrukce a modernizace dálnice či železnice. O dalších možnostech uplatnění českých vývozců v této zemi jedná v těchto dnech ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek, kterého v Baku doprovází téměř 40 zástupců českých firem.

© EGAP  2018
Mapa stránek