24.06.2015
Exportérům do Turecka se rozšíří možnosti pro financování vývozu (e15.cz)

Českým exportérům do Turecka se rozšíří možnosti pro financování a pojišťování vývozu. Státní Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) bude při pojišťování vývozu do země spolupracovat se Sberbank a tureckou DenizBank.

EGAP s bankami podepsal třístranné memorandum o spolupráci. „V každé zemi se snažíme najít vhodného partnera v podobě silné banky, takže jsem velmi rád, že ode dneška můžeme začít spolupracovat s DenizBank, která je pátou nejsilnější soukromou bankou v Turecku a podporuje export i import,“ uvedl generální ředitel EGAP Jan Procházka.

České firmy nyní mají rozjednaní v zemi především zakázky pro stavbu vodních elektráren. Velký potenciál je ale podle Procházky i v dalších sektorech, například při výstavbě spaloven komunálního odpadu, vývozu obráběcích strojů, stavbě čističek odpadních vod, exportu technologií pro potravinářský průmysl, farmaceutický průmysl a železniční a městskou dopravu.

Export do Turecka je z pohledu pojišťovny významný - současná angažovanost EGAP je v této zemi téměř 27 miliard korun. Patří tak k pětici států, kam s pojištěním EGAP nejčastěji míří český export. Do této doby šlo téměř výhradně o podporu vývozu v oblasti energetiky.

© EGAP  2018
Mapa stránek