14.03.2016
České exportéry láká Írán, firmám nabízí četné možnosti (Investujeme.cz)

V souvislosti s postupným ukončováním sankčních režimů vůči Íránu a opětovným připojováním tamních bank k systému SWIFT se tato asijská země dostává do popředí zájmu mnoha světových, ale i českých firem. Právě oblast exportu do Íránu a možnosti jeho financování jsou hlavním tématem konference, která se uskuteční ve středu 23. března 2016 v Brně.

Obzory českých exportérů se v posledních letech výrazně rozšiřují. Tradiční evropský trh již přestává být dostačující a úspěšné firmy proto čím dál častěji začínají přicházet na chuť obchodování na vzdálenějších a exotičtějších trzích, kde spatřují stále nevyužitý potenciál.

Jednou ze zemí, která v tomto ohledu skýtá nemalé možnosti, je Írán. Svědčí o tom nedávná návštěva podnikatelské delegace šedesáti tuzemských firem, které se v lednu letošního roku do Íránu vypravily navázat obchodní vztahy. Otázce exportu do Íránu a jeho dalšímu pravděpodobnému vývoji se věnuje i konference nazvaná Írán – exportní příležitosti a možnosti financování. Ta se uskuteční ve středu 23. března od 9.00 hodin v hotelu International v Brně. Pořadateli březnové konference jsou Raiffeisenbank, Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP), advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners a testovací a certifikační společnost TÜV SÜD Czech.

Řečníci včetně zástupců pořadatelských firem budou hovořit o současném sankčním režimu země, struktuře íránského dovozu a vývozu, specificích uzavírání obchodních smluv dle íránského práva, roli inspekční společnosti v projektech financovaných exportním úvěrem nebo třeba o způsobech realizace projektů v rizikových teritoriích.

„V současnosti jsme svědky obnovování obchodní výměny a vzájemné hospodářské spolupráce mezi Českou republikou a Íránem, který se stává novou cílovou zemí pro český export, a to v souvislosti s aktuálním ukončováním tvrdého sankčního režimu ze strany EU a postupným připojováním íránských bank k systému SWIFT. Konference na toto téma je proto nyní velice aktuální a pro české exportéry jistě atraktivní a přínosná,“ říká místopředseda představenstva Raiffeisenbank Rudolf Rabiňák.

 TÉMATA KONFERENCE:

 Írán – nová příležitost pro český export?

 promluví Miloš Večeřa (ředitel divize Trade Finance, Cash Management & Factoring, Raiffeisenbank)

 Bereme na sebe vaše rizika

 promluví Jan Dubec (člen dozorčí rady a vedoucí oddělení pojištění teritoriálních rizik, EGAP) a Tomáš Krampera (ředitel odboru akvizic a koordinace procesů, EGAP)

 Exportní příležitosti: Environmentální a Technická Due Diligence projektu

 promluví Soňa Hykyšová (Business Unit Manager pro oblast životního prostředí, TÜV SÜD) a Michal Svrček (Business Development Manager Divize služeb pro průmysl, TÜV SÜD)

 Írán po sankcích: smlouvy a spory

 promluví Martin Ráž (senior advokát, Havel, Holásek & Partners)

 Exportní financování a pojišťování na mezinárodních trzích

 promluví Petr Kadeřávek (partner, London Market)

 Írán láká investory

 promluví Helena Horská (hlavní ekonomka, Raiffeisenbank)

© EGAP  2018
Mapa stránek