26.09.2013
Rostoucí exportní příležitosti jsou šancí pro české firmy (Prosperita)

HSBC Bank plc – pobočka Praha, zahájila v září 5. ročník projektu na podporu exportu HSBC GRANT, který jedinečnou formou nabízí podporu českých exportérů ve spolupráci s odbornými partnery a oborovými asociacemi. Porota v dvoukolovém hodnocení vybere vítěze, který získá cenu v hodnotě 1 000 000 Kč, a zároveň nezbytné know-how v podobě právního a obchodního poradenství při řešení konkrétního exportního případu. Navíc bude mít možnost zúčastnit se „HSBC Global Connections International Exchanges“, což je série mezinárodních setkání odborníků se zaměřením na příležitosti a strategie obchodního růstu. Pomoc poskytnou partneři projektu – Česká exportní banka, CzechTrade, Ernst&Young, EGAP, White&Case, Svaz průmyslu a dopravy ČR.

            Soutěžící se mohou přihlašovat na http://www.podporaexportu.cz od 15. listopadu 2013 do 15. února 2014.

            Domácí trh vykazuje solidní růst a nejrychlejší nárůst nových zakázek od dubna 2011. Zlepšení podnikatelských podmínek v českém výrobním sektoru bude podle všeho trvalejšího rázu, neboť v srpnu výrobní sektor rostl již čtvrtý měsíc za sebou. Výroba dosáhla dvouletého maxima, zatímco novým zakázkám výrazně pomohly nové exportní zakázky. Ukázal to výrobní index nákupních manažerů HSBC PMI® pro Českou republiku.

            Jak ukázalo šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi 350 českými exportéry, Rusko je i v letošním roce trhem, o který je největší zájem. Dalšími dvěma favority jsou Ukrajina a Kazachstán.

© EGAP  2018
Mapa stránek