06.08.2013
Ministr Kohout jednal s prezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a generálním ředitelem EGAP (MZV ČR)

Dne 5. srpna 2013 se v rámci série schůzek zaměřených na ekonomickou diplomacii ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout v Černínském paláci setkal s Janem Wiesnerem, prezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a následně i s Janem Procházkou, generálním ředitelem Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Ministr Kohout s prezidentem Wiesnerem a generálním ředitelem Procházkou diskutoval kromě jiného o zahraničích cestách vrcholných představitelů ČR. Pozornost se soustředila na příležitosti, které tyto cesty poskytují českým podnikatelům, kteří je na těchto cestách doprovázejí. Předmětem rozhovoru ministra Kohouta s oběma partnery byla i debata o tom, jak může ministerstvo zahraničních věcí napomáhat českému byznysu při vstupu na trhy ve vybraných regionech. V této souvislosti ministr Kohout poznamenal: „Zaměřili jsme se především na regiony, které pro ČR z mezinárodně-ekonomického hlediska vykazují nezanedbatelný potenciál růstu. Jde zejména o Asii, Střední východ a Subsaharskou Afriku. Konkrétně jsme kromě jiných hovořili o státech jako Indie, Čína a Rusko.“

V uplynulých týdnech na téma ekonomické diplomacie ministr Kohout jednal též s prezidentem Svazu průmyslu s dopravy ČR Jaroslavem Hanákem, prezidentem Hospodářské komory ČR Petrem Kuželem a dalšími zástupci klíčových subjektů reprezentujících zájmy českého byznysu.

© EGAP  2018
Mapa stránek