06.02.2014
Společnost BTG se bude podílet na stavbě elektrárny ve Vietnamu (protext.cz )

Společnost BTG, jako součást EPC dodavatelského konsorcia, se bude výraznou měrou podílet na výstavbě první superkritické tepelné elektrárny ve Vietnamu - Long Phu 1.

Po náročných vyjednáváních konsorcium ve složení BTG jako EPC dodavatel spolu s Power Machines (Rusko) a PetroVietnam TechnicalServices Corp.(Vietnam) podepsaly smlouvu pro koncového zákazníka Vietnam Oil and Gas Group (PetroVietnam). Podle dostupných informací má tento projekt s názvem Long Phu 1 o výkonu 2x600 MW hodnotu zhruba 1,3 miliardy USD a počítá se s výrazným podílem dodávek z České republiky, Slovenska a dalších zemí. Díky uzavření tohoto kontraktu otevřela společnost BTG Energy a.s. obrovskou příležitost pro české firmy, kterým tato zakázka pomůže nejen vytvořit velký počet nových pracovních míst, ale hlavně připravila podmínky pro export v odhadované výši až 400 mil. USD.

Projekt tohoto rozsahu je úspěchem nejen uvedených firem, ale výrazně se na něm podílí i specializované státní instituce jednotlivých zemí jako Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. (EGAP) z České republiky, EXIMBANKA SR, Exportní garanční a Export Insurance Agency of Russia (EXIAR) z Ruska a má velkou podporu ze strany vlád jednotlivých zemí.

Uhelnou elektrárnu Long Phu 1 budou tvořit dva kompletní nadkritické bloky s výrobní kapacitou 1 200 MW a bude jednou ze třech velkých tepelných elektráren, které PetroVietnam plánuje postavit v jižní provincii Soc Trang, kde vítězné konsorcium bude realizovat projekt na klíč od projektování, přes inženýrské práce, zabezpečení výroby a dodávek, stavební práce, montáž, náběh zařízení, realizaci předepsaných zkoušek a testů až po samotné uvedení do komerčního provozu.

Prezident společnosti BTG Ing. Štefan Zmajkovič na slavnostním uzavření kontraktu EPC (engineering procurement construction) zdůraznil, že tento projekt naváže na letitou spolupráci mezi zainteresovanými zeměmi a prohloubí ji: "Věříme, že tak významný a důležitý projekt pomůže prohloubit spolupráci mezi našimi zeměmi, která se začala psát už před mnoha lety. Dnešek je tím dnem, kdy tato spolupráce dostává nový rozměr. Jsem velmi rád, že právě naše společnost je tou, která se díky práci špičkových odborníků mohla zúčastnit tohoto procesu a udat nový směr spolupráce v oblasti energetického průmyslu mezi našimi zeměmi, Vietnamskou socialistickou republikou, Slovenskou republikou, Českou republikou a Ruskou federací." O události samozřejmě informoval i vietnamský tisk. Celý projekt a veškeré postupy si lze prohlédnout na: http://www.btg-holding.com.

© EGAP  2018
Mapa stránek