03.02.2014
Firma PSJ postavila v Soči komplex za půl miliardy (e15.cz)

~~Stavební společnost PSJ dokončila v ruském Soči, dějišti nadcházejících zimních olympijských her, komplex budov skoro za 510 milionů korun. Komplex Kvartal vznikl uprostřed městské odpočinkové zóny. Budou v něm obchody, restaurace, hotel a v menší míře i kanceláře.

Na financování projektu se podílela PPF banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP). „Předmětem zakázky PSJ byla výstavba sedmi železobetonových objektů a převzetí záruk za dvě budovy, které byly vystavěny již před spuštěním naší stavby,“ uvedl mluvčí společnosti PSJ Miroslav Fuks.

Dělníci PSJ začali v Soči pracovat v dubnu 2012. Při venkovních pracích je zdržovaly přípravy na olympijské hry. V okolí staveniště město upravovalo technické sítě. „Stavební finiš v celém olympijském Soči navíc zaskočily extrémně deštivé dny v září loňského roku, které v celém městě přinesly povodně, výpadky elektřiny a kolaps v dopravě,“ popsal hlavní stavbyvedoucí Tomáš Hrnčíř.

Areál Kvartal tvoří devět samostatně stojících objektů se čtyřmi až pěti podlažími, doplněný je venkovními parkovišti pro 200 vozů. Budovy mají prosklenou fasádu s prvky imitujícími antickou architekturu se sloupy a klenbami.

PSJ patří mezi největší stavební společnosti v Česku. V poslední době kapitálově vstoupila do dvou dalších podniků. V závěru loňského roku se její součástí stala havlíčkobrodská firma Inovat SE zaměřená na elektroinstalační dodávky. Nyní PSJ vstoupila do firmy SCF Servis, která má sídlo v Brně.

Zabývá se kupříkladu komplexní správou komerčních nemovitostí a bytových domů. Zaměstnává přes 90 pracovníků a její roční výkony se pohybují kolem 45 milionů korun. Stala se pátou dceřinou firmou PSJ zaměřenou na stavební aktivity.

© EGAP  2018
Mapa stránek