15.04.2014
Stavbaři PSJ postavili v Gruzii velký akvapark za půl mld. Kč (Zpravodajství ČTK )

Stavbaři společnosti PSJ dokončili v Gruzii velký akvapark za 19,3 milionu eur (v přepočtu zhruba za 530 milionů korun). Akvapark Gino Paradise s 12 vnitřními a venkovními bazény, doplněný dalšími vodními atrakcemi, vznikl v hlavním městě Tbilisi. Je to největší projekt svého druhu v Gruzii, sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Miroslav Fuks.

Letní prostory akvaparku přivítaly první návštěvníky loni v srpnu, zimní část byla otevřena v minulém týdnu. Investorem parku je firma Gino Park provozující podobný komplex ve slovenských lázních Bešeňová. Exportní financování zajišťovala PPF banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

Akvapark vznikl u přehradní nádrže Tbiliské moře. Nabízí například i divokou řeku, sauny, věž se šesti velkými tobogany, wellness a fitness centrum. Nechybí restaurace a bary. "Součástí relaxačního areálu je písková pláž na břehu přehradní nádrže s dalšími venkovními tobogany, hřiště pro fotbal a volejbal," uvedl projektový manažer PSJ Jaroslav Řičánek.

Areál tvoří 49 různých objektů. "Největší problém však nastal, když jsme po gruzínských řemeslnících a stavbařích požadovali provedení podle evropských standardů, které jsou například v sousedním Rusku již zcela běžné," podotkl Řičánek. Pracovníci PSJ se tak potýkali s nedostatečnou kvalitou prací provedených tamními dělníky.

PSJ patří mezi největší stavební společnosti v Česku, zahraniční zakázky se na jejím obratu v posledních třech letech podílejí více než polovinou. Nejvíc zahraničních zakázek má PSJ v Rusku, na Slovensku a v Asii. Za rok 2012 se výnosy skupiny PSJ pohybovaly kolem 7,55 miliardy Kč, loňské výsledky zatím nebyly zveřejněny.

© EGAP  2018
Mapa stránek