15.04.2014
Vítězem soutěže HSBC Grant na podporu exportu je společnost Linet (Zpravodajství ČTK )

První cenu v projektu HSBC Grant na podporu exportu získala společnost Linet. Vítěz tak obdrží milion korun, právní a projektové poradenství od partnerů HSBC banky a zároveň možnost zúčastnit se jednoho z mezinárodních setkání v rámci konferencí HSBC. Výsledky 5. ročníku projektu oznámila dnes HSBC Bank v tiskové zprávě.

"České firmy potřebují dlouhodobou podporu, aby mohly posílit své exportní aktivity a posunout se za hranice tradičních evropských trhů. Proto jsme zorganizovali již pátý ročník projektu HSBC Grant," uvedl ředitel pražské pobočky HSBC Michael Hordley.

Linet je předním světovým výrobcem zdravotnických lůžek, již tři roky je součástí mezinárodního holdingu Linet Group SE se sídlem v Nizozemsku. Minulý rok firma meziročně zvýšila tržby o 15 procent na zhruba 150 milionů eur (z více než 3,7 miliardy korun na více než 4,1 miliardy korun). Letos firma očekává další růst tržeb o 20 procent. Linet v roce 2013 vyrobil zhruba 70.000 zdravotních lůžek a tento rok očekává zvýšení produkce na 77.000 lůžek. V celém holdingu pracuje přes 900 zaměstnanců, z toho 550 v závodě v Želevčicích u Slaného. Druhý závod se nachází v německém Wickede. Holding své produkty vyváží do více než 100 zemí.

HSBC Grant je projekt zaměřující se na podporu českých podniků při rozvoji jejich exportních aktivit. Principem projektu je grantová soutěž a odborné semináře pro exportéry, na kterých díky HSBC a jejím partnerům získají potřebné znalosti ke svému dalšímu rozvoji. Odbornou pomoc poskytují partneři projektu - Česká exportní banka, CzechTrade, EGAP, White&Case nebo Svaz průmyslu a dopravy ČR.

© EGAP  2018
Mapa stránek