14.05.2014
Ministr Mládek nabízel ve Vietnamu naše produkty a služby (prvnizpravy.cz )

Seminářem českých a vietnamských podnikatelů pokračovala návštěva ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka v čele podnikatelské mise do Vietnamu. Ministr připomněl, že Česká republika řadí Vietnam mezi 12 strategických exportních zemí.

"Můžeme Vietnamu v jeho přechodu na industriální ekonomiku nabídnout produkty a služby v oblasti strojírenství, energetiky, zemědělských a potravinářských výrobků, těžby a zpracování nerostů, rozvoji infrastruktury apod. Věřím, že příští rok, kdy si připomeneme 65 let od navázání diplomatických vztahů, budeme moci obrat vzájemného obchodu zvýšit meziročně o 30 %," uvedl Mládek.

Na semináři vystoupila také náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Vietnamu Ho Thi Kim Thoa, viceprezident Vietnamské obchodní a průmyslové komory Vu Tien Loc a prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

Jak ve své prezentaci uvedl generální ředitel EGAP Jan Procházka, připravuje se exportní financování tří připravovaných konkrétních českých exportních investic do vietnamské energetiky, výroby a zpracování papíru a do pivovaru.

Nezaměstnanost klesá, zvyšuje se nabídka pracovních míst

Poté se uskutečnila dílčí jednání, při nichž zástupci 25 českých podniků seznamovali potenciální vietnamské partnery s nabídkou svých produktů a služeb.

© EGAP  2018
Mapa stránek