Nový úspěch IVECO BUS na Pobřeží slonoviny se 410 autobusy, což představuje celkový vozový park více než 1 400 vozů.

Dodávka autobusů IVECO do Pobřeží slonoviny, pojišťuje EAGP.
Středa, 20. Březen 2024
 
Společnost SOTRA, poskytovatel veřejné dopravy v Abidžanu na Pobřeží slonoviny, si opět vybrala vozidla značky IVECO BUS pro dodávku 410 autobusů. Ta posílí stávající vozový park a přispějí k rozvoji veřejné dopravy v Abidžanu, čímž rozšíří vozový park země o vozy IVECO BUS na celkový počet 1 460.

 

IVECO BUS podepsal objednávku na 410 vozidel pro společnost SOTRA, poskytovatele veřejné dopravy v Abidžanu na Pobřeží slonoviny. Na základě této dohody rozšíří 300 autobusů CROSSWAY Low Entry stávající vozový park společnosti SOTRA a poprvé dodá IVECO BUS také 50 autobusů EVADYS a 60 minibusů DAILY. Všechny dodávky budou dokončeny mezi koncem roku 2024 a začátkem roku 2025 a budou nasazeny do vozového parku veřejné dopravy a cestovního ruchu Pobřeží slonoviny.

Tato dohoda je nejnovější v rámci dlouhodobé spolupráce mezi IVECO BUS a společností SOTRA. Dohoda doplňuje 900 autobusů CROSSWAY LE a CREALIS dodaných v letech 2018 a 2019 a rozšiřuje tak flotilu vozidel IVECO BUS společnosti na celkem 1 460.

Gauthier Ricord, Head of Africa and Middle East Commercial Operations uvedl: “V IVECO BUS jsme hrdí na to, jak naše dlouhodobá spolupráce přispěla k rozvoji sítě veřejné dopravy na Pobřeží slonoviny díky našim efektivním a udržitelným řešením mobility.

Autobusy EVADYS – první ve flotile společnosti SOTRA - pojmou 49 cestujících, poskytují mimořádně pohodlné prostředí a nabízejí vybavení, jako je kuchyňka a toalety. Autobusy EVADYS budou využívány k poskytování služeb v oblasti turistické dopravy na území Pobřeží slonoviny i na mezinárodních linkách po celém africkém kontinentu.

Minibusy DAILY budou využívány pro přepravu v rámci města Abidžan a pro meziměstské spoje s městy Bouaké, Yamoussokro, San Pedro a Korhogo.

Vozidla CROSSWAY Low Entry, která jsou vysoce ceněna mezi provozovateli městské a meziměstské dopravy – díky své všestrannosti, spolehlivosti a vynikající provozní profitabilitě – doplní již provozovaný vozový park a přispějí k rozšíření sítě veřejné dopravy v Abidžanu.

Společnost SOTRA bude využívat kompletní řešení nabízené IVECO BUS, které zahrnuje školení, rychlou podporu v oblasti náhradních dílů a profesionální technický servis, aby bylo zaručeno, že vozidla budou vždy fungovat co nejlépe.

Vývozní úvěr financující zakázku pojistÍ exportní pojišťovna EGAP. Pokračuje tak úspěšná spolupráce v rámci níž v minulosti vysokomýtský výrobce dodal do Afriky již několik stovek vozů. „IVECO BUS opakovaně potvrzuje, že patří mezi světovou špičku v oboru. A to i na tolik důležitém trhu jako je Pobřeží Slonoviny. Zakázka byla finalizována několik měsíců po podnikatelské misi vedené premiérem Petrem Fialou,“ dodává předseda představenstva EGAP David Havlíček

Financování těchto dodávek poskytne Československá obchodní banka s podporou státní exportní pojišťovny EGAP. ČSOB dlouhodobě podporuje společnost Iveco Czech Republic v jejich obchodních příležitostech na tomto teritoriu, které významně přispívají ke kvalitativnímu rozvoji dopravní infrastruktury země a její udržitelnosti.

„Díky spolupráci se společností Iveco Czech Republic na dodávkách autobusů a souvisejících služeb si ČSOB pro vládu Pobřeží slonoviny dlouhodobě udržuje pozici stabilního a spolehlivého partnera pro poskytování na míru připravených finančních řešení.“  dodává Filip Černý, Head of Export Finance ČSOB.

 


IVECO BUS
IVECO BUS je značkou společnosti Iveco Group N.V. (EXM: IVG), světového lídra v oblasti užitkových a speciálních vozidel, pohonných jednotek a finančních služeb, kótovaného na burze Borsa Italiana v Miláně.
IVECO BUS, která má celosvětovou působnost a vedoucí postavení v Evropě v oblasti udržitelné veřejné dopravy, podporuje ve-řejné i soukromé provozovatele ve všech jejich misích s nabídkou globálních řešení mobility, která jsou k dispozici v různých energetických variantách, jako je elektrický pohon nebo pohon na stlačený zemní plyn kompatibilní s biometanem.
 
Celková nabídka zahrnuje:
- školní, meziměstské a turistické autobusy.
- standardní a kloubové městské autobusy, včetně vyhrazených verzí BRT; městské midibusy.
- minibusy pro všechny mise v osobní dopravě.
- služby konektivity a správy vozového parku dostupné prostřednictvím IVECO ON.
- portfolio produktů a služeb Energy Mobility Solutions, od simulací a návrhu přes dodávku dobíjecích stanic až po instalaci a údržbu dobíjecí infrastruktury.
Rozsáhlá servisní síť IVECO BUS a IVECO zaručuje pomoc po celém světě.
IVECO BUS zaměstnává více než 5 000 lidí v pěti výrobních jednotkách ve francouzských městech Annonay a Rorthais, v České republice ve Vysokém Mýtě, v italské Brescii a Foggii.
Další informace o společnosti IVECO BUS: www.ivecobus.com
Další informace o skupině Iveco: www.ivecogroup.com
Další informace naleznete u:
Katarína Němcová
+420 739 586 136
 
 
EGAP
Exportní garanční a pojišťovací společnost a.s. je státem vlastněná úvěrová pojišťovna se zaměřením na tržně nepojistitelná politická a komerční rizika spojená s financováním vývozu zboží, služeb a investic z České republiky. EGAP v loňském roce pomohl realizovat vývozní a investiční zakázky za 69 miliard korun. Jedná se o druhou nejvyšší hodnotu v historii. Za dobu své existence, od roku 1992, pojistil vývoz českých firem v objemu přesahujícím jeden bilion korun do 130 zemí světa.
 
 
ČSOB
Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB), působí jako univerzální banka v České republice. ČSOB byla založena státem v roce 1964 jako banka pro poskytování služeb v oblasti financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací s působností na československém trhu. V červnu 1999 byla privatizována – jejím majoritním vlastníkem (od roku 2007 jediným) se stala belgická KBC Bank, která je 100% dceřinou společností mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC Group.
ČSOB poskytuje své služby všem klientským segmentům, tj. fyzickým osobám, malým a středním podnikům, korporátním a institucionálním klientům. Banka je dominantním hráčem na trhu korporátního a firemního bankovnictví, kterým nabízí kompletní škálu finančních služeb, včetně řešení různých forem specializovaného financování. Celá skupina obsluhuje více než 4 miiliony klientů a zaměstnává 8000 pracovníků v různých specializacích. Banka je, kromě jiných, držitelem ceny Global Trade Finace award, pro nejlepší banku v oboru obchodního financování v ČR, kterou opakovaně obhajuje.