Životní prostředí nám není lhostejné! Spolupráce se společností Remobil

Středa, 31. Leden 2024

 

PŘINESTE VYSLOUŽILÝ MOBILNÍ TELEFON

A PODPOŘTE PŘÍRODU SPOLU S NÁMI

Životní prostředí nám není lhostejné! Proto jsme se ve spolupráci se společností Remobil, z. s. stali oficiálním sběrným místem, na které můžete zanést své staré vysloužilé mobilní telefony a vhodit je do speciálního sběrného boxu, umístěného po pravé straně vchodu ve vstupní hale našeho sídla ve Vodičkově ulici. Vybraná mobilní zařízení budou následně ekologicky zpracována a recyklována.

Odevzdáním nepoužívaného telefonu pomůžete nejen životnímu prostředí, ale zároveň přispějete na dobrou věc. Z každého telefonu totiž společnost Remobil zasílá 10 Kč příspěvkové organizaci Jedličkův ústav a školy, která pomáhá dětem a mládeži s tělesným postižením.

Zároveň získáte možnost zapojit se do soutěže o roční vstupné do Zoo Praha a to elektronickou registrací na https://remobil.cz/soutez/

 

O citlivé údaje ve svém telefonu se nemusíte obávat. Smazání dat obsažených v mobilech zajišťuje společnost Remobil mechanicky nebo certifikovaným softwarem u každého jednotlivého mobilu. Telefon však před odevzdáním můžete uvést do továrního nastavení.

 

Proč má smysl recyklovat mobilní telefony?

Sto gramů je průměrná váha mobilního telefonu. Jeho recyklací ušetříme tisíckrát víc surovin potřebných na jeho výrobu. V ČR se těchto odpadních mobilů nachází kolem 12 milionů. A to už nejsou malé úspory.
 
1 RECYKLOVANÝ MOBIL UŠETŘÍ:
36,8 l VODY
2,63 Kg CO2 (ekvivalent)
1 kg ROPY
 
A dále například nevyprodukujeme:
toxické látky způsobující rakovinu (287 g ekvivalentu 1,4-dichlorbenzenu/mobil)
látky způsobující fotochemický smog vyjádřených ekvivalentem produkce oxidů dusíku (12 g/mobil)
látky okyselující půdu (32 g ekvivalentu oxidu siřičitého)
obecně toxické látky pro člověka (47 kg ekvivalentu 1,4-dichlorbenzenu/mobil)
 
 

 

Zároveň získáte možnost zapojit se do soutěže o roční vstupné do Zoo Praha a to elektronickou registrací na https://remobil.cz/soutez/