Klikni pro export: Exportéři u EGAP bezkontaktně pojistili 229 obchodních případů

Středa, 7. Prosinec 2022
Třetím rokem mohou čeští vývozci poptávat pojištění a další produkty exportní pojišťovny EGAP online. Službu „Klikni pro export“ spustila pojišťovna v říjnu 2019. Od té doby přijala 229 žádostí, které vedly k úspěšnému uzavření pojistné smlouvy. Například záruky za úvěr pro metalurgický závod či pojištění faktury za vývoz piva jsou obchodní případy, jejichž realizace začala podáním elektronické žádosti na stránkách EGAP.cz.

 

Exportéři i jejich obchodní partneři jsou zvyklí vyřizovat řadu úkonů bezkontaktně a my jsme jim vyšli vstříc. Spuštění služby „Klikni pro export“ už na podzim roku 2019 se záhy ukázalo jako prozíravé. Pandemie, která propukla o čtvrt roku později totiž v podstatě jinou než bezkontaktní spolupráci na dlouhou dobu nepřipouštěla. My jsme tak v době karantény už měli přechod do online prostoru za sebou,“ říká předseda představenstva EGAP Jan Procházka.
 
Exportéři online nejčastěji poptávají pojištění krátkodobého vývozního dodavatelského úvěru. Navíc služba „Klikni pro export“ v době pandemie umožnila bankám žádat o záruky Covid Plus za úvěry pro své klienty z řad velkých exportujících firem.
 
Žádosti přijímala pojišťovna od května 2020 do konce roku 2021. Během té doby EGAP schválením záruk pomohl získat úvěry komerčních bank pro 67 velkých exportujících společností v celkovém objemu 22 miliard korun. Většina peněz směřovala na pomoc firmám zabývajícím se strojírenskou výrobou.
 
V současné době EGAP pracuje na spuštění další funkcionality portálu, která umožní klientům pojišťovny podávat online hlášení pojistných událostí. Novinka proces hlášení pojistných událostí zrychlí a usnadní.
 
Celkový objem letošního vývozu podpořeného exportní pojišťovnou EGAP dosáhl v listopadu částky 38 miliard korun. Například se jedná o pojištění vývozu obráběcího centra do Turecka, ložisek do Indie, projekt byznysového centra v Uzbekistánu, pojištění dodávek piva do Izraele či čerpadel do Egypta. Za celou dobu své existence tak EGAP podpořil vývoz českých firem v objemu přesahujícím jeden bilion korun a to do 130 zemí světa.
 

Jan Černý
mluvčí

Mob.: +420 775 852 535 | Tel.: +420 222 842 027
Fax: +420 222 844 100 | cerny@egap.cz

Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s.
Vodičkova 34/701, 111 21, Praha 1, www.egap.cz