Specialista práce s daty v oblasti řízení rizik (data analyst)

Požadujeme:
  • vysokoškolské vzdělání matematického/ekonomického směru (zaměření na statistickou analýzu, matematické modelování a pojistnou matematiku nebo řízení rizik výhodou)
  • vysokou uživatelskou znalost práce s PC, MS Office; praktická znalost programovacího jazyka „R“ je nutností
  • kromě výborné znalosti českého jazyka (slovem i písmem), také aktivní znalost anglického jazyka, znalost jiného jazyka výhodou
  • analytické myšlení, systémový a odpovědný přístup k řešení úkolů
  • komunikativnost, samostatnost v jednání, schopnost pracovat v týmu, spolehlivost

Výhodou, nikoliv nutností, je praxe v sektoru pojišťovnictví, případně bankovnictví.

Náplň práce:
  • účast na vývoji a implementaci změn částečného interního modelu pro výpočet kapitálového požadavku
  • odpovědnost správu a provoz modelu, za datovou kontrolu vstupů a výstupů
  • vytváření reportů o provozování, vstupech a výstupech z modelu
  • analýza dat pomocí statistických metod v jazyce R
  • výpočty kapitálových požadavků společnosti, spolupráce na reportingu pro ČNB
  • stanovení investičních limitů na základě analýzy rizik bank
  • analýza rizik a stanovení limitů u zajišťovacích společností
Nabízíme:
  • rozmanitou a zodpovědnou práci v zázemí jediné instituce svého druhu v ČR
  • možnost seberealizace a profesního růstu a příležitost získat jedinečné znalosti v oblasti exportního pojištění
  • práci v týmu zkušených profesionálů přímo v centru Prahy
  • odpovídající finanční ohodnocení
  • možnost vzdělávacích kurzů, školení, rozšiřování jazykových znalostí
  • flexibilní pracovní dobu
  • pět týdnů dovolené, sick days a další firemní benefity

EGAP jako správce osobních údajů zpracovává pro účely výběrového řízení osobní údaje v souladu s platnými právními předpisy, zejména Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Základní informace o zpracování osobních údajů pro účely výběrového řízení je uvedena na https://www.egap.cz/cs/ou-vyberova-rizeni-volne%20pracovni%20pozice.

Kontaktní osoba:
Bc. Kateřina Halušková
Platnost do:
Pátek, 24. Srpen 2018