Z Brna do Singapuru. Za každý kilometr věnuje cyklista Mike korunu hendikepovaným dětem. Podporovatelem zahraniční cesty je i EGAP

Pondělí, 13. Březen 2023

Influencer a amatérský cyklista „Majk na cestách“ vyrazil na půlroční cyklistickou benefiční výpravu dlouhou zhruba 13 tisíc kilometrů. Z Brna do Singapuru je projekt, jehož cílem je dosažení asijské metropole prostřednictvím jízdního kola a hlavně pomoc vážně hendikepovaným dětem a jejich rodinám. Za každý ujetý kilometr věnuje Mike jednu korunu projektu Jedna se počítá, který je součástí veřejné sbírky Dnes pomáhám. Peníze poputují především na rehabilitace, které dětem nehradí zdravotní pojišťovna. Majk, občanským jménem Michal Kamermeier, tím chce motivovat i ostatní, aby začali sportovat a zároveň pomohli dětem, které radost z pohybu zažít nemohou. Jeho cesta odstartovala v neděli 12. března v 11.00 hodin z brněnského náměstí Svobody. Jedním z podporovatelů benefiční zahraniční výpravy je exportní pojišťovna EGAP.

Michal Kamermeier, známý díky svému úspěšnému instagramovému účtu jako Majk na cestách, projede během následujícího půl roku šestnáct různých zemí. Pojede silnicemi vedle orientálních bazarů a mešit, přes pouště Arabského poloostrova až po terasovitá rýžová pole Vietnamu. To všechno na kole.  „Tu myšlenku nosím v hlavě už osm let. Dosud jsem jezdil jenom po Evropě. Ale letos jsem si řekl, že čekání na vhodný okamžik bylo dost. Dal jsem v práci výpověď a celou tu dlouhou cestu naplánoval. Teď už nezbývá než vyrazit,“ usmívá se Kamermeier.